W pracy radiologa zdarza się czasami tak, że zdjęcie i diagnoza postawiona pacjentowi wykracza poza oczywiste opisy diagnostyki obrazowej.

Poniżej prezentujemy kilka wyjątkowych historii wraz ze zdjęciami:

Zaręczyny

Przychodzi pacjent do gabinetu radiologicznego

Zaręczyny to wyjątkowa chwila w życiu człowieka. Planując takowe przyszli mężowie starają się zaskoczyć swoje przyszłe żony. Pewien kawaler z Nowego Meksyku planując zaręczyny postanowił skryć pierścionek w shake’u. Nie mógł jednak przewidzieć, że pragnienie jego wybranki będzie tak duże, że pochłonie ona zimny napój nim zdąży zauważyć niespodziankę. Zaręczyny trzeba było przełożyć do czasu, gdy pierścionek zakończy swoją podróż przez układ pokarmowy wybranki.

Niespodzianka u dentysty

Patrick Lawer skarżył się na ból zęba. Wyobraźmy teraz sobie minę dentysty, gdy na wykonanym zdjęciu rentgenowskim zobaczył gwóźdź wbity od podniebienia wgłąb mózgu.

Przychodzi pacjent do gabinetu radiologicznego

Zguba chirurga

Przychodzi pacjent do gabinetu radiologicznego

Przypadek z Australii. Pat Skinner wraca do szpitala 18 miesięcy po zabiegu chirurgicznym uskarżając się na bóle żołądka. Doktor odnajduje w brzuchu pacjenta zagubione ponad rok temu nożyczki.

Żarty na bok

Historia przypadku pochodzącego z Chin może być dla wszystkich nauczką.

Po posiłku z kolegami pewien mężczyzna pożyczył nożyczki od kolegi, by użyć ich zamiast wykałaczki. Gdy dłubał sobie w zębach, kolega opowiedział mu dowcip, który tak rozśmieszył dłubiącego, że ze śmiechu połknął nożyczki.

Przychodzi pacjent do gabinetu radiologicznego

Cukierkowy magnetyzm

Przychodzi pacjent do gabinetu radiologicznego

Te wszystkie informacje na opakowaniach, które ostrzegają, by drobne przedmioty trzymać poza zasięgiem dzieci, bo szkraby lubią je połykać, nie są umieszczane tam bez przyczyny.

Rodzice ośmioletniej Haley Lents nie upilnowali swojej pociechy, gdy pomyślała, że świecące krążki to smaczne cukierki. Problemem było to, że to co posłużyło jako smakołyk było w rzeczywistości małymi magnesami. Dziewczynka wymagała hospitalizacji, bo magnesy zaczęły łączyć się ze sobą.

Zagadkowy ból głowy

Niewiarygodnym jest jak wiele przypadków wbicia gwoździa w czoło przydarza się pacjentom bez ich wiedzy. To zdjęcie należy do człowieka z Korei Południowej, który zgłosił się do szpitala uskarżając się na ból głowy.

Przychodzi pacjent do gabinetu radiologicznego

la quqaracha

Przychodzi pacjent do gabinetu radiologicznego

Widelec:

Co zrobić, gdy przypadkiem prawie połknęło się karalucha, który próbuje się wydostać wspinaczką w górę gardła? Użyć widelca! Na taki pomysł wpadła pewna pacjentka z Izraela. Skutek był tego taki, że karaluch sobie poradził i wyszedł, a widelec utknął.

Centrum Diagnostyki Obrazowej – Rezonans magnetyczny Warszawa Centrum

Umów się na badanie! Zadzwoń: +22 623 83 13 lub +22 584 13 60